Setkání fotografů přilákalo především ty, jimž je fotografování koníčkem, ale cestu si našli i ti, pro které je fotografování obživou. Ti všichni přišli, aby zjistili, jak fotografují známí profesionálové, naučili se nové postupy, poměřili své síly ve fotosoutěži a strávili příjemný den s lidmi naladěnými na stejnou vlnu.
Foto Riegl prentovalo ve svém improvizovaném "stánku" technologii Chromira ProLab pro zpracování fotografií ve vysoké kvalitě digitálního osvitu. Vystavené fotografie byly zhotoveny na různých fotomateriálech, např. Fuji Pearl s metalickým povrchem, Fuji Flex s vysokým zrcadlovým leskem nebo fotografie instalované v LED panelu nebo pod acryl sklem.
Nejvíce si na své přišli příznivci se zaměřením na portrét nebo akt. Podle očekávání byl největší zájem o workshopy a přednášky tří hvězdných protagonistů akce, jimiž byli Robert Vano, Lenka Hatašová a Kamil Varga. Robert se zaměřil na portrét v přirozeném světle, Lenka ukázala, jak na portrét stylizovaný a Kamil předvedl techniky Low Key a High Key. Krajináři se těšili přednášce fotografa Šumavy Andreje Macenauera na téma „Šumava zakázaná“. Andrejovy fotografie z roku 2015 zde měly premiéru. Na přednášce a workshopu Tomkiho Němce, osobního fotografa Václava Havla, bylo osvětleno téma reportážní a dokumentární fotografie. Velkému ohlasu se těšil wildlife fotograf Petr Bambousek. Na přednášce zavedl účastníky za zvířaty až na daleké Borneo a na svém workshopu předvedl pokročilé úpravy v programu na úpravu fotografie Adobe Lightroom. Makrofotograf Pavel Krásenský, který patří mezi naše přední entomology, se podělil o své nové triky na makrofotografii. Stanislav Daniš a Helena Macenauerová pozvali účastníky na fotografickou cestu kolem světa. Martin Lukeš nabídl účastníkům vyprávění o fotografování architektury a neméně zajímavá byla přednáška Ondřeje Záruby o fotografování Rally Dakar.
Zpět na přehled událostí